Літня школа з біоетики

30 червня - 7 липня 2019 року у місті Трогір, поблизу Спліта у Далмації відбулася Літня школа з біоетики. Стипендіаткою програми з України стала Губенко Ганна Володимирівна – доцентка кафедри громадського здоров’я Медичного інституту Сумського державного університету.

Засновником серій подій «Біоетика в контексті» є Томас Сьорен Гофман /  Prof. Dr. ThomasSörenHoffmann(FernUniversität у Хагені, Німеччина), який протягом 10 років організовує зустрічі з тем інтегративної біоетики. Дні в Трогірі проходили під темою «Human Beings – Nonhuman Beings – Natur» ­– актуальні питання вразливості природи людини та можливостей сучасних біотехнологій.

Окрім німецьких колег до організації  були залучені університети Загреба, Софії, Салоніки та Криту, Університет Спліта, Хорватське товариство біоетики та Хорватський центр передового досвіду інтегративної біоетики. Крім того, «на борту» були лектори та студенти з Боснії та Герцеговини, Сербії, Австрії та України.

Візит до Польщі

 

 За запрошенням ректора Куявської вищої школи у Влоцлавку, Польща, професора, Станіслава Куніковського завідувач кафедри громадського здоров’я СумДУ Владислав Анатолійович Сміянов здійснив візит до цього навчального закладу. На зустрічі обговорили впровадження програми ERASMUS+, питання академічної мобільності студентів та перспективу отримання подвійних дипломів.

Був підписаний договір про співпрацю між Куявською вищою школою та СумДУ.

 

«Дні біоетики у Рієці»

 17-18 травня 2019 доцентка кафедри громадського здоров’я Медичного інституту Сумського державного університету Губенко Ганна була запрошена на конференцію до Рієцького університету, Хорватія. 

«Дні біоетики у Рієці» – відома біоетична подія у Хорватії, яка відбулася у цьому році завдяки Schwab Charity Foundation. Головним організатором Фонду є Університет Рієки, метою якого є вдосконалення міждисциплінарного та міжгалузевого підходу до сучасних біоетичних тем. Назва цьогорічної конференції – «Урбаністична біоетика: від розумних до живих міст. Біоетичні дебати, роздуми та стандарти». Глобалізуючий світ запустив напрямок урбаністичної біоетики як теоретичну та практичну відповідь на виникаючі процеси урбанізації, виходячи за рамки традиційних тем для охорони здоров’я у місті та впроваджуючи нові категорії (архітектура, культура, енергетика, навколишнє середовище та міські ландшафти, здоров’я містян, рух, звук, мистецтво, школи та університети тощо). Конференція зібрала дослідників та дослдіниць із різних куточків світу: Jeffrey Chan (Сінгапур), Michael Cheng-tek Tai (Тайвань), Джи Вон Шім, Сан Юн Бьюн (Південна Корея), Kostas Theologou (Греція), Gilberto Marzano (Італія), Tin Oberman (Великобританія) та інш.

Співорганізаторами конференції виступили : University of Rijeka, Faculty of Medicine, Department of Social Sciences and Medical Humanities & UNESCO Chair on Social Sciences and Medical Humanities, University of Rijeka, Faculty of Health Studies, Department of Public Health & Fritz Jahr, Documentation and Research Centre for European Bioethics, Centre of Excellence for Integrative Bioethics, Croatian Bioethical Society.

4-th course students!

Retaking of social medicine for the foreign students of the 4-th studying years to be held 13.05.2019 at 14-00.

Результати олімпіади

РЕЗУЛЬТАТИ

 ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни

«Соціальна медицина та організація охорони здоров'я» 

Всі учасники показали високий рівень знань. Місця розподілилися наступним чином.

І місце обійняла представник "Сумського державного Університету, Медичного інституту" - Сухонос Ольга;

ІІ місце - Панов Володимир, "Дніпропетровська медична академія МОЗ України";

ІІІ місце - Кадубець Дмитро, "Національний медичний Університет імені О.О. Богомольця"

Щирі вітання переможцям та їх науковим керівникам.

Еще статьи...

  1. Вітаємо!