Спеціальність "Громадське здоров'я"

Про спеціальність "Громадське здоров'я" Сумського державного університету

Олімпіада з «Соціальної медицини та організації охорони здоров’я

12-13 квітня на базі кафедри «Громадського здоров’я» Медичного інституту Сумського державного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни: «Соціальна медицина та організація охорони здоров’я».

На олімпіаду приїхали 31 представників майже всіх медичних вишів України. Олімпіада проходила в три тури: творчій конкурс в якому на вибір були запропоновані 3 актуальні теми з охорони здоров’я, ситуаційна задача з основних демографічних показників та тестування.

Всі студенти продемонстрували високій рівень знань та підготовки. Місця розподілилися наступним чином: І місце посіла Кравцова Яна СумДУ (м. Суми); ІІ місце – Дубовик Віолетта, НМУ ім. О.О. Богомольця (м. Київ); ІІІ місце розділили між собою представники ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського (м. Тернопіль) та УМСА (м. Полтава) Боймструк Роман та Сенько Ганна відповідно.

Інформаційне повідомлення 2

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади

з навчальної дисципліни

«Соціальна медицина та організація охорони здоров'я»

Сумський державний університет

Положення про олімпіаду

Програма олімпіади

Регламент оцінювання

Відробки

ATTENTION!

Reworks in Deontology

8.01, 9.01, 10.01,

18.01, 19.01 from 9  to 12 a.m.

Отработки по Деонтологии

принимаются 8.01, 9.01, 10.01,

18.01, 19.01 с 9 до 12.

Монографія

Шановні колеги, спільними зусиллями Інституту гематології та трансфузіології Національної академії наук України і медичного інституту Сумського Державного Університету вийшла в світ монографія «Виробнича трансфузіологія».

Розглядаються аспекти сучасної виробничої трансфузіології як окремої науки, що використовує унікальні для медицини матеріали та методи зі своєю історією й шляхами розвитку.

Вирішуються питання забезпечення патогенної безпеки, якості та препаратів служби крові. Розглядається нормативна база та шляхи її гармонізації з вимогами ЄС. Особливістю цього наукового видання є відсутність цитування офіційних документів та законів із посиланнями на них у разі необхідності. Це пояснюється вимогами до постійного вдосконалення згідно із сучасними системами менеджменту якості, такими як ISO 9001 та GMP, що приводить до постійних змін у цих документах. Разом із питаннями менеджменту якості розглядаються окремі аспекти з логістики, законодавства, економіки, інфраструктури, обладнання, маркетингу, виробництва, а також етичні моменти та інші вузькоспеціалізовані напрями діяльності служби крові, що формують виробничу трансфузіологію як сучасну самостійну науку.

Окремим розділом розглядається сучасне обладнання для служби крові, що представлене на ринку України та розміщена інформація стосовно сучасних технологій та перспективної літератури.

Виробнича трансфузіологія: монографія / В.В. Любчак, В.П. Любчак, А.С. Тимченко, В.А. Сміянов. - Суми: Сумський державний університет, 2017. - 272 с.

QS